اخبار

جابه‌جایی بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در سال ۱۴۰۲

مدیرکل راه آهن جنوب گفت: پارسال بیش از یک میلیون و ۵۷۷ هزار مسافر در راه آهن جنوب جا به جا شد که نسبت به سال قبل از آن ۱۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از بازار، محمد علی مرادی اظهار کرد: راه آهن جنوب نقش مهمی در حوزه جابه‌جایی مسافر و بار از طریق خطوط ریلی دارد و این سهم روز به روز بیشتر می شود.

وی افزود: ۱ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۵۷۸ مسافر، تعداد کل مسافر جابجا شده سراسری در سال ۱۴۰۱ بود که این آمار با افزایش ۱۰ درصدی به ۱ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۹۵ مسافر در سال گذشته رسید.

مدیرکل راه آهن جنوب توضیح داد: در ایام پیک نوروزی ظرفیت روزانه جابجایی ۷ هزار و ۸۴ نفر مسافر درون استانی و برون استانی اداره کل راه آهن جنوب ایجاد شد.

مرادی گفت: ظرفیت ایجادی روزانه قطار های حومه ای و سراسری به تفکیک روزانه ۳ هزار و ۲۶۴ نفر در بخش حومه ای و روزانه ۳ هزار و ۸۲۰ نفر در بخش سراسری در پیک نوروزی سال جدید بوده است.

وی ادامه داد: ظرفیت ایجادی کل ایام پیک نوروزی از تاریخ ۲۳ اسنفند ماه تا ۱۷ فروردین در بخش سراسری ۸۴ هزار و ۳۲۰ نفر و در بخش حومه ای ۷۸ هزار و ۳۳۶ نفر و ظرفیت ایجادی کل ایام پیک نوروز ۱۶۲ هزار و ۶۵۶ نفر است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *